Briefpanel.pl

katalog firm

Dodaj firmę

 

O nas

Serwis briefpanel.pl zawiera interesujące artykuły i aktualności z branży marketingowej. Ponadto, w serwisie można umieścić wizytówki firmy. Jeżeli jesteś właścicielem firmy marketingowej dodaj wpis darmowy lub wpis premium w naszym katalogu stron www.

Artykuły

09-08-2013

Zdobywanie marki

Nabywają naturalne linki rekomendujące z różnych stron, portali, forów tematycznych, czy też użytkowników, którym dana strona pomogła.


Każdy link, który został zdobyty w naturalny sposób jest pochwałą dla poświęconej pracy. Dzięki tego typu linkom właściciel strony za każdym razem uświadamia sobie, że jego publikacje są przydatne. Pozytywnie wykreowana marka oraz jego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki jest niesamowicie ważnym aspektem. Jeżeli użytkownicy zainteresują się treścią na stronie wtedy zazwyczaj polecają ją swoim znajomym. W taki oto sposób internauci tworzą łańcuszek tzw. darmowej reklamy, dzięki któremu serwis zostaje rozpoznawany w sieci. Osoby chcące dokonać zakupu częściej wybierają produkty znanej marki niż tej, o której nie posiadają żadnej wiedzy. Innymi sposobami pozyskiwania pozycji jest dodawanie wpisów w katalogach o ogólnej oraz branżowej tematyce, wykupywanie linków sponsorowanych oraz wymiana linkami albo formami graficznymi z innymi serwisami o podobnej tematyce. W serwisach, w których istnieje możliwość wspólnego kontaktu, dokonuje się specyficzne formowanie społeczności. Użytkownicy zaczynają ze sobą rozmawiać, tworzą się pewnego rodzaju bliższe stosunki, co powoduje, że internauci powracają na serwis by zobaczyć, czy ktoś nie skomentował naszych treści. Dobrym sposobem by zaobserwować tego typu zachowania, jest założenie poczytnego bloga. Użytkownicy często powracają do swoich wpisów by sprawdzić, czy pojawiła się pod nim dyskusja. Idealnym sposobem na promowanie swoich produktów są również fora. Oczywiście istnieje możliwość, że pojawią się na nim nieprzychylne komentarze, jednakże nie można się zdarzać przez to do tego typu aktywności. Jest to kolejne miejsce, na którym można oferować, promować oraz pozycjonować swoją stronę, produkty oraz informacje, które się na niej znajdują.


Dlatego też blogi, fora dyskusyjne, czy po prostu komentarze są świetną metodą kreowania początków zbiorowości wokół swojej witryny. Taka społeczność może wytworzyć ruch, który następnie może przełożyć się na sukces serwisu.