Briefpanel.pl

katalog firm

Dodaj firmę

 

O nas

Serwis briefpanel.pl zawiera interesujące artykuły i aktualności z branży marketingowej. Ponadto, w serwisie można umieścić wizytówki firmy. Jeżeli jesteś właścicielem firmy marketingowej dodaj wpis darmowy lub wpis premium w naszym katalogu stron www.

Artykuły

15-12-2014

Wybór sali konferencyjnej – na co zwracać uwagę?

Planowanie konferencji lub szkolenia to przedsięwzięcie, które wymaga doskonałych umiejętności organizacyjnych. Kwestią najistotniejszą jest tu znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie dane wydarzenie można by zorganizować. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, w tym m.in. położenie danej sali, jej zaplecze techniczne oraz inne warunki wpływające na komfort zarówno prowadzących, jak i uczestników danego przedsięwzięcia. Oto kilka wskazówek, co należy wziąć pod uwagę.

 

Profesjonalna organizacja szkolenia lub konferencji wymaga wynajęcia, odpowiednio przystosowanego do tego celu, pomieszczenia. Jednym z najistotniejszych aspektów jest znalezienie dobrze zlokalizowanego miejsca, jak np. wynajem sal Warszawa http://saleszkoleniowe.biz/wynajem_sal_konferencyjnych-wielkosci_sal.php. Lokalizacja sali w centrum miasta korzystnie wpływa na prestiż i komfort organizacji danego przedsięwzięcia, gdyż zapewnia przede wszystkim możliwość łatwego znalezienie i dotarcia na miejsce wydarzenia. Znaczenie ma również wygodna, dlatego należy zwracać uwagę na jakość krzeseł, biurek i pozostałych mebli. Kwestia ta istotnie wpływa na jakość danej konferencji.

 

Należy także zwrócić uwagę na zaplecze techniczne danej sali. Profesjonalna sala powinna posiadać wszystkie niezbędne urządzenia multimedialne, jak np. rzutnik, komputery oraz multimedialne tablice. Obowiązkowym elementem jest również bezprzewodowy Internet, który często jest niezbędny do sprawnego poprowadzenia konferencji. Ponadto, coraz częściej konferencje mają również charakter wideokonferencji, do czego konieczny jest właśnie nowoczesny sprzęt.

 

W przypadku wielogodzinnych konferencji, bardzo ważne jest także zaplecze gastronomiczne. Mały poczęstunek czy też lunch w trakcie przerwy pomiędzy poszczególnymi przemówieniami bardzo korzystnie wpłynie na opinie uczestników na temat szkolenia. W zależności od możliwości, organizator może skorzystać  z usług punktu gastronomicznego zlokalizowanego w danym budynku lub też zamówić catering z zewnątrz.

 

Wszystkie te kwestie należy dokładnie omówić i ustalić z konkretnym centrum konferencyjnym.