Briefpanel.pl

katalog firm

Dodaj firmę

 

O nas

Serwis briefpanel.pl zawiera interesujące artykuły i aktualności z branży marketingowej. Ponadto, w serwisie można umieścić wizytówki firmy. Jeżeli jesteś właścicielem firmy marketingowej dodaj wpis darmowy lub wpis premium w naszym katalogu stron www.

Artykuły

22-03-2019

Jak wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów?

Szkoła średnia to z pewnością wspaniały czas dla wielu uczniów. Jednak zbliżając się do końca tego etapu edukacji wszystkich czeka ciężki egzamin. Mowa tutaj zarówno o egzaminie dojrzałości, jak i egzaminie z kolejnych decyzji życiowych. Z pewnością do najtrudniejszych należy wybór odpowiedniego dla siebie kierunku studiów. Co zrobić, żeby być zadowolonym z decyzji?

 

Odpowiedzialna decyzja to dobra decyzja

Zanim pojedziemy na wybraną Uczelnię złożyć wszelkie podania, upewnijmy się w tym, czy kierunek na jaki się nastawiliśmy spełni nasze oczekiwania i pozwoli nam zdobyć wymarzoną pracę. Na rynku studiów nadal funkcjonuje wiele kierunków, których nazwy fajnie brzmią, ale nie zagwarantują nam sukcesu na rynku pracy. Poczytajmy i zapytajmy innych czy absolwenci tego typu kierunków nie mają przypadkiem problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.

 

 

Jak wybrać kierunek studiów

 

Uczelnie w Polsce, na którą się zdecydować?

Wymarzone miasto, a może przyszłościowe plany, interesujące kierunki studiów i możliwość stażu w znanej firmie? Co ma kluczowy wpływ na naszą decyzję? Zawsze warto uczyć się na cudzych błędach więc nie bójmy się szukać osób, które studiowały na danych uczelniach i zapytajmy ich o opinię na temat studiów, a także wykładowców z którymi niedługo przyjdzie nam współpracować.

 

Praktyki i staże - jak pomóc sobie w znalezieniu pracy po studiach?

Niezależnie od wybranego przez nas kierunku studiów czekają nas praktyki. Powtarzają się one często kilka razy w danym toku studiów i trwają około miesiąca. Wybierając firmę, do której udamy się na odbycie stażu lub praktyki unikajmy tych, do których pójdziemy tylko i wyłącznie po pieczątkę i podpis opiekuna. Warto, by tego typu przygoda czegoś nas nauczyła i pozwoliła poznać branżę, a co najważniejsze zdobyć nieco doświadczenia.

 

Wybór kierunku studiów nigdy nie był prosty, jednak pamiętajmy by była to nasza świadoma decyzja ponieważ w przyszłości to właśnie my będziemy pracować w danej branży.